IT Blog

Dowiedź się jakie są zalety posiadania strony internetowej

Wiedza

Zalety posiadania strony internetowej

W tym artykule dowiesz się jakie są zalety posiadania strony internetowej dla Twojej firmy. Jakie korzyści może przynieść Twojej działalności i jaki ma wpływ na pozyskanie nowych klientów i ogólny wizerunek firmy w sieci.

Zaufanie wśród klientów

Posiadanie profesjonalnie przygotowanej strony internetowej wzbudza wśród Twoich przyszłych klientów zaufanie. W dobie ogromnej fali oszustw internetowych, klienci są coraz ostrożni w podejmowaniu decyzji. Strona musi być nowoczesna, nie może powodować błędów z wyświetlaniem i dobrze wyświetlać się na urządzeniach przenośnych, smartfony, tablety… Jeśli prowadzisz nową działalności a wzmianki i opinie o Twojej firmie są w sieci śladowe warto zadbać o to aby strona internetowa rekompensowała wszystkie braki. Każda strona firmowa w sieci ma swój autorytet mierzony wg skomplikowanego algorytmu wyszukiwarki Google. Aby wyszukiwarka traktowała naszą nową firmę i stronę internetową z „szacunkiem” musi być odpowiednio zoptymalizowana.

Jest kilka czynników wspólnych dla potencjalnych klientów jak i robotów wyszukiwarek, które uznają naszą stronę za wartościową. Są nimi:

  • Szybkość ładowania się strony
  • Zoptymalizowane i szybko ładujące się obrazy
  • Odpowiednio ułożone elementy na stronie
  • Wersja strony na telefony
  • Brak błędów w kodzie strony

Zalety posiadania strony internetowej są nieskończone

. Warto powiązać taką stronę z profilami firmy w social mediach. Ma to tak naprawdę dwie korzyści.

Twoi potencjalni klienci, którzy przejdą ze strony do profilu na Facebooku, mogą faktycznie odnieść wrażenie, że firma jest w jakimś sensie znana. Jeśli strona firmowa na Facebooku posiada obserwujących i chociaż kilka lajków pod postami a treści są aktualizowane to odwiedzający zaczyna uważać taką firmę za taką w której się coś dzieję.

Drugą wymierną korzyścią kiedy powiążesz stronę z profilem na portalach społecznościowych jest to, że algorytm wyszukiwarki Google również traktuję taką stronę lepiej, przez co zwiększa się jej autorytet i jest wyżej wyświetlana w wynikach wyszukiwania.

Zalety posiadania strony internetowej
Dowiedz się więcej jakie są Zalety posiadania strony internetowej

Źródło wiedzy dla klientów

Zasada przedstawiania i prezentacji Twoich usług na stronie jest bardzo prosta. OD OGÓŁU DO SZCZEGÓŁU. Zasada ta musi być zachowana z jednego prostego powodu. Nie wszyscy lubią czytać duże ilości treści ale są też tacy klienci, którzy to uwielbiają i zapoznają się ze szczegółowym opisem usługi na Twojej stronie zanim wykonają do Ciebie telefon.

Warto trzymać się tej zasady ponieważ ona wypływa również na pozycje strony w wynikach wyszukiwania. Czym więcej unikalnej treści w witrynie tym lepiej ponieważ Google nagradza takie strony w swoim algorytmie. Warto więc podczas projektowania strony internetowej zadbać aby była ona nasycona dużo ilością treści. Będzie miało to pozytywny wpływ na to, czego może dowiedzieć się o Tobie przyszły klient ale też dla pozycji Twojej strony firmowej w wynikach wyszukiwania.

Daj się znaleźć i skontaktować

Kolejnym powodem dla którego warto posiadać profesjonalnie przygotowaną i zoptymalizowaną stronę internetową dla swojej firmy jest możliwość łatwego natrafienia na Ciebie w sieci przesz potencjalnego klienta. Jeśli strona jest dobrze zoptymalizowana a ty działasz na rynku lokalnym, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja strona firmowa znajdzie się na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania. Natomiast kolejnym ważnym krokiem jest udostępnienie odwiedzającemu naszą stronę kontakt przez kilka kanałów komunikacyjnych. Klienci potrzebują dzisiaj szybkiego zadania pytania i oczekują również szybkiej odpowiedzi. Warto zadbać o kilka możliwości kontaktu, po za bardziej klasycznymi formami jak podanie numeru telefonu czy udostępnienie adresu email możemy na naszej stronie uruchomić live chat. Funkcja niezwykle wygodna, dzięki której wyprzedzisz konkurencję.

Jesteś ekspertem w tym co robisz. Wiedzę możesz sprzedać

Na pewno jesteś specjalista w tym co robisz. Uchyl rąbka swojej wiedzy dla odwiedzających Twoją stronę. Bardzo częstym zabiegiem i znacząco wpływającym na pozycje strony w wyszukiwarce i postrzeganie Ciebie jako specjalisty w branży jest prowadzenie bloga. W formie mini poradników, szczegółowych opisów realizacji itd. Dzięki dodaniu kilku profesjonalnych tekstów na bloga, możesz zacząć być odbierany jako specjalista i osoba, która zna się na swojej pracy.

Zawsze otwarte drzwi

Wynajmujesz biuro lub lokal ? Czynne od 8 do 16 ? Firmowa strona internetowa to wirtualny lokal czynny nieprzerwanie. Witryna to wizytówka firmy, zawsze otwarte drzwi do lokalu w którym klient może spędzić tyle czasu ile zechce, nie będzie czuł się obserwowany i przytłoczony twoim spojrzeniem. To on decyduje kiedy wyjść lub podejść do obsługi z zapytaniem.